Головна
Новини
Автобіографія
Iнтерв’ю
Друковані наукові праці
Корисні посилання
Зворотній зв'язок
 

Українців закликають розділяти сміття вдома

07.12.2011

Українамайже потопає в смітті. 4,5 тис. українських сміттєзвалищ переповнені: лише заминулий рік сюди вивезли 11 млн. тонн твердих побутових відходів. Це при тому,що вивозять лише 75% сміття. Спеціалісти переконані, вирішити цю проблемуможливо — відходи потрібно розділяти ще в домівках для подальшої переробкивторсировини. Таку систему запроваджено уже в 130 населених пунктах України.


Єдина державна установа, що на всеукраїнському рівні займається організацієюсистеми збирання, заготівлі та утилізації відходів — державне підприємство"Укрекоресурси" — зараз плідно працює над соціальним проектом зпопуляризації роздільного збору твердих побутових відходів серед населення"Роздільне сміття — спокійне життя". "Ми розпочали цю кампанію,оскільки для досягнення екологічної безпеки впровадження роздільного збору дужеактуальне, а поки люди не зрозуміють, що викинуте сміття в різних пакетах можнапереробити й тим самим очистити навколишнє середовище, — наші зусилля будутьмарні", — каже директор ДП "Укрекоресурси" Євген Романенко.


Генеральний директор компанії "РЕМОНДІС Україна" Штефан Крессе зсумом констатує, що в Україні сміття збирають з метою захоронення. "ВНімеччині захоронення заборонено. Відходи переробляють або спалюють", —каже пан Штефан. Й при тому він наголошує, що сміття має збиратися роздільно.


В Україні почалися перші кроки з роздільного збору сміття. У впровадженні новоїсистеми ДП "Укрекоресурси" плідно співпрацює з ТОВ "РЕМОНДІСУкраїна"; у Києві ж, безпосередньо, з його дочірнім підприємством ТОВ"Селтік".


Сім українських міст, з якими співробітничає "РЕМОНДІС Україна",мають майже 2 тис. 900 контейнерів (роздільне збирання за двохконтейнерноюсхемою). До слова, так з вулиць за рік вивозять 750 тис. тонн відходів, з якихна переробку йде лише 60 тис. тонн.


Київ — одне з міст, де проходить пілотний проект. Тут встановлено 615контейнерів, в основному в Деснянському та Дніпровському районах, сміття з нихвивозять щотижня. "Із 20 тис. тонн відходів, які ми забираємо щомісяця встолиці,— 60 тонн вторинної сировини",— каже Штефан Крессе. Фахівецьпереконаний, що вирішувати подальшу долю відходів мають в кухні, а не біляконтейнера.


У рамках кампанії з популяризації роздільного збирання в столиці розміщеннілайт-борди, а також знято відеоролик про те, як різні відходи не можна триматив одному контейнері. У вигляді міні- мультфільму розробники вирішилидостукатися до людей, аби закликати їх сортувати відходи перед тим, як кинутидо контейнера.
ДП "Укрекоресурси" має амбітні плани щодо встановлення контейнерівдля батарейок, лампочок та інших шкідливих речей. "Але перший етап, надяким ми зараз працюємо, — це спонукати людей самим сортувати відходи", —акцентує увагу Євген Романенко.


До слова, переробка вторсировини економічно вигідна справа. Отримані коштиможна залучити на розвиток системи ЖКГ, а також створення системи роздільногозбору шляхом закупівлі машин, сортувальних станцій, контейнерів та ін.

Оксана Добруч «Хрещатик»

Календар

 

Останні новини
17.05.2012
Відеоролик «Роздільне сміття – спокійне життя» увійшов до переможців третього Національного фестивалю соціальної реклами в Україні
02.02.2012
ДП «Укрекоресурси» придбали нову техніку для збору відходів
19.01.2012
«Укрекоресурси» придбали нові контейнери для роздільного збору відходів
13.01.2012
ДП «Укрекоресурси» встановить контейнери для роздільного збору відходів
30.12.2011
Привітання Євгена Романенко з Новим Роком!

 

© 2010-2012 Євген Романенко (якщо інше не зазначено).
Усі права захищені. Будь-яке копіювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, зображення та відео з даного сайту неможливе без гіперпосилання на www.e-romanenko.com.ua.