Головна
Новини
Автобіографія
Iнтерв’ю
Друковані наукові праці
Корисні посилання
Зворотній зв'язок
 

Роздільний збір сміття гальмують вітчизняні товаровиробники

22.12.2011

Останні чотири місяці в Києві активно впроваджується Програма популяризації роздільного збору сміття. Окрім інформаційних заходів активно ведеться оптимізація існуючої системи збору відходів. 

 

Роздільний збір сміття гальмують вітчизняні товаровиробники 

Останні чотири місяці в Києві активно впроваджується Програма популяризації роздільного збору сміття. Окрім інформаційних заходів активно ведеться оптимізація існуючої системи збору відходів. Досягнення і перспективи галузі коментує директор державного підприємства «Укрекоресурси» Євген Романенко.

Серед останніх досягнень варто назвати підписану 30 листопада 2011 року угоду на закупівлю 1000 контейнерів, які будуть передані в регіони. 

У м. Славянськ, Донецької області ми будуємо потужне підприємство, яке перероблятиме використану поліетиленову пляшку у флекс-крошку, з якої в подальшому будуть виготовлятися будь-які пластикові вироби. 

Наразі ми погоджуємо в Міністерстві екології фінансовий план на наступний рік, за яким плануємо близько 150 млн інвестицій направити в регіони. Але ми маємо дві проблеми: перша – це зібрати кошти, тому що їх ми отримуємо або з імпортерів, або з внутрішнього товаровиробника. З імпортерами все просто, а от з внутрішніми товаровиробниками виникають проблеми: у них є зобов’язання щодо укладання угод, але немає відповідальності за їх відсутність. Друга проблема – знайти земельні ділянки і донести до місцевої влади необхідність запровадження системи роздільного збору сміття.

На наступний рік у нас також заплановано закупівлю заводу який забезпечує сортування і утилізацію відходів. Такий завод дозволяє переробляти до 95 % всіх відходів. На виході ми отримуватимемо РДФ-брикети – пальне яке можна використовувати, як в побутових умовах так і в промисловості. Закупити цей завод ми плануємо в Росії, його вартість (з транспортуванням і установкою) становить близько 40 млн грн. Також ведуться переговори з Львовом, щоб поставити цей завод біля ТЕЦ, де РДФ-брикети будуть використовуватися для отримання енергії.

Паралельно ДП «Укрекоресурси» спільно з Міністерством екології працює в напрямі утилізації таких шкідливих відходів, як енергозберігаючі елементи та джерела живлення. Ведуться переговори з власниками гіпермаркетів по встановленню контейнерів куди ці відходи можна буде зносити. Ми розуміємо, що це не вирішує проблему на 100 %, але це значний крок вперед до її вирішення.

Україна Комунальна (http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/546178)

Календар

 

Останні новини
17.05.2012
Відеоролик «Роздільне сміття – спокійне життя» увійшов до переможців третього Національного фестивалю соціальної реклами в Україні
02.02.2012
ДП «Укрекоресурси» придбали нову техніку для збору відходів
19.01.2012
«Укрекоресурси» придбали нові контейнери для роздільного збору відходів
13.01.2012
ДП «Укрекоресурси» встановить контейнери для роздільного збору відходів
30.12.2011
Привітання Євгена Романенко з Новим Роком!

 

© 2010-2012 Євген Романенко (якщо інше не зазначено).
Усі права захищені. Будь-яке копіювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, зображення та відео з даного сайту неможливе без гіперпосилання на www.e-romanenko.com.ua.