Головна
Новини
Автобіографія
Iнтерв’ю
Друковані наукові праці
Корисні посилання
Зворотній зв'язок
 

Інтерв’ю Євгена Романенко газеті «Сільські Вісті»

22.12.2011

Україна буквально потопає у смітті. Старі технології зберіганнята утилізації відходів (спалювання та закопування) себе вичерпали, боcпричиняють забруднення атмосфери, ґрунтових вод, річок і водойм. І найприкрішете, що марнується величезна кількість цінних для людини ресурсів, які післявторинної переробки могли б знову використовуватися. Постає логічне запитання: що робити? 

 НOВАЦІЇ у цій сфері впроваджуються з величезними труднощами через брак коштів і низьку культуру поводження з відходами. Варто зазначити: у розвинених країнах люди давно вже розділяють сміття. Вони мають удома по три-чотири сміттєві пакети: один для органічних відходів, другий для паперу та картону, третій — для пластикових виробів тощо. Такий підхід значно спрощує подальший процес переробки та утилізації відходів. А про те, що за кордоном переробка сміття — це вигідний бізнес, й годі говорити. 

За сприяння державного підприємства «Укрекоресурси» та німецької групи REMONDIS розпочалася соціально-інформаційна кампанія, головне завдання якої — привернути увагу громадськості, особливо молоді, до проблем поводження з відходами, щоб зробити наше довкілля чистішим. Пілотний проект цієї кампанії впроваджуватиметься на території міста Київ. В рамках програми в столиці будуть встановлені рекламні щити, а також по місцевому телебаченню транслюватимуться відео- та аудіоролики, які навчатимуть правильному поводженню зі сміттям. 

 За словами директора ДП «Укрекоресурси» Євгена Романенка, в Україні протягом 2010 року утворилося близько 50 млн. кубічних метрів твердих побутових відходів (або 11 млн. тонн), а потрапило на переробку всього-на-всього 3%. Цю гостру проблему можна розв’язати завдяки спільним діям місцевої влади, громадськості та бізнесу.

 — Кабмін поставив чітке завдання: популяризувати роздільне збирання сміття, щоб у подальшому переробити його. Якщо перероблятимуться ресурсоцінні матеріали (папір, скло, полімер, метал), то зменшиться навантаження на сміттєзвалища, а також заощаджуватимуться сировинні резерви країни, — пояснив Євген Романенко. 

Проте, щоб розбудувати в країні сміттєпереробну інфраструктуру, треба докласти немалих зусиль. Необхідно створити відповідні податкові умови для інвесторів, які вкладатимуть кошти у цю сферу. Але в першу чергу все-таки здійснити переворот у свідомості людей, аби вони зрозуміли: їхнє здоров’я напряму залежить від культури поводження зі сміттям. Ви згодні? 

Ярослав КАРПЕЦЬ «СІЛЬСЬКІВІСТІ»

 

Календар

 

Останні новини
17.05.2012
Відеоролик «Роздільне сміття – спокійне життя» увійшов до переможців третього Національного фестивалю соціальної реклами в Україні
02.02.2012
ДП «Укрекоресурси» придбали нову техніку для збору відходів
19.01.2012
«Укрекоресурси» придбали нові контейнери для роздільного збору відходів
13.01.2012
ДП «Укрекоресурси» встановить контейнери для роздільного збору відходів
30.12.2011
Привітання Євгена Романенко з Новим Роком!

 

© 2010-2012 Євген Романенко (якщо інше не зазначено).
Усі права захищені. Будь-яке копіювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, зображення та відео з даного сайту неможливе без гіперпосилання на www.e-romanenko.com.ua.